Спектакли Киева

  • Описание
  • Сеансы

Даниэлла

М. Чемберджи.

Балет в 2 действиях.

МИХАЙЛО ЧЕМБЕРЖІкомпозитор

М.І.Чембержі – народний артист України, лауреат мистецької премії “Київська пектораль”, – один з відомих українських композиторів, автор численних творів різних жанрів. Для його композиторського стилю є характерними національна визначеність музики, тонкий ліризм, психологічна глибина образів, мелодичне багатство, виваженість структурних рішень, майстерне інструментування. Протягом свого плідного творчого життя митець звертався до найрізноманітніших музичних жанрів. У його творчому доробку – значні за масштабами і глибиною осмислення дійсності твори для симфонічного оркестру (дві симфонії та сюїта «Передчуття весни»), віртуозні інструментальні концерти (концерт для баяна і симфонічного оркестру, Bonus sermo для фортепіано та струнного оркестру), хорові концерти, вишукані камерно-інструментальні твори (сюїта для камерного оркестру, Canzona для камерного оркестру, 12 маленьких прелюдій для фортепіано, оркестрові мініатюри «Київ травневий»). 

Особливе місце у творчості композитора належить музиці до театральних вистав («Мадам Боварі», «Маленька принцеса», «Дама-примара», «Випромінювання батьківства», «Новорічні пригоди», «Різдвяні візерунки», «Уявно хворий» та ін.) і кінофільмів («Богдан Хмельницький», «Ностальгія») та ін. Органічними для творчого обдарування митця є жанри музичного театру. Він – автор опер «Синій птах», «Різдвяна колискова», балетів «Принцеса на горошині», «Пролісок». Останні за часом твори митця – балет «Даніела», музика до ліричних поезій І.Франка "Зів’яле листя".  Це сучасний балет на тему вічну, тему хвилюючу, тему натхнену, тему Життя, в якому є Вона і є Він.Герої ще не знають, де зустрінуться, коли відбудеться ця зустріч і їхні серця заб’ються у єдиному щасливому пульсі. 

Вони цього не знають, долаючи труднощі і перепони, але промені небесних дзеркал уже шлють свій романтичний дороговказ, наповнений енергією впевненості щодо визначеної небесами долі бути разом, неминуче зустрітися, покохати і злитися у спільному щасті…

Звичайно, хотілося, аби оркестрова палітра, наскрізна музична драматургія твору, сценічна дія, рух, хореографічна фантазія, художнє оформлення зливалися в єдиній гармонії, щоб музика, адекватно відтворюючи задум, була наповнена відчуттям життя, доступною для розуміння, особливо, молоддю.

…Теплилася потаємна думка, що завдяки демократичності стилістики твору, ясності його музичної мови, уважний і прискіпливий глядач захоче почути і побачити виставу ще раз, запам’ятати щось важливе для себе, отримати естетичне задоволення. Вірилося, що ідея духовного єднання героїв, втілена у поліфонічному сплетінні тем, лейтмотивів, почуттів, буде близька тим, хто відчує і сприйме наміри творців балету.

У цьому складному світі, де може відбуватися все, важливо вірити, що у кожного існує своє дзеркало небес, яке дарує світло, тепло, оптимістичну віру та надію. Ця думка домінує у творі і досягає логічної завершеності у фіналі цієї романтичної оди коханню.

Михайло Чембержі

Даниэлла
  • Оперный театр им. Т. Г. Шевченко
    12:00
TODO: tickets
Такий email не зареєстровано у системі
Введите свой электронный адрес, на который мы отправим вам новый пароль.
Поле не должно быть пустым и содержать кириллицу
Спасибо!

Ваше сообщение принято.

Сожалеем :(

Во время обработки что-то пошло не так.

Bы можете отправить сообщение на электронный адрес betatest@nashkiev.com